22 grudnia 2017

LW Współorganizator

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński

ul. Świętochowskiego 14

11-100 Lidzbark Warmiński

http://lidzbarkw.eu/

 

Lidzbark Warmiński- Perła Warmii

Lidzbark Warmiński to historyczna stolica Warmii, w której tradycja łączy się z nowoczesnością. Miasto w swojej historii będące centrum administracyjnym, gospodarczym i kulturalnym regionu jest znane z wielu zabytków architektury i przyjazne turystom oraz inwestorom.

Miasto zachwyca architekturą. Wciąż prowadzone są prace rewitalizacyjne, aby przywrócić „staremu miastu” dawny wygląd. Parki i tereny zieleni, lidzbarskie „Serpentyny”, ścieżki rowerowe, plaża miejska pozwalają wykorzystać wolny czas na rekreację i wypoczynek. Jest to jedno z najszybciej rozwijających się miasteczek w regionie warmińsko-mazurskim, a liczba imprez sportowych, turystycznych i kulturalnych o zasięgu nawet europejskim ściąga coraz więcej turystów. Unikalną cechą miasta Lidzbark Warmiński jest promowanie „dobrego stylu życia” w związku z członkostwem w Sieci Miast Cittaslow.

Przez Lidzbark Warmiński przebiegają także szlaki turystyczne: piesze, rowerowe, samochodowe
i kajakowe. Dwa najważniejsze to Szlak Kopernikowski oraz Szlak Zamków Gotyckich. Usytuowanie Lidzbarka pośród pięknych rzek i jezior pozwoliło na stworzenie trasy dla wycieczek kajakowych. Dzięki dużej liczbie tras rowerowych Lidzbark Warmiński znalazł się na szlaku Green Velo.

Świadkiem niemal całej historii miasta jest zamek biskupów warmińskich. Inne godne zobaczenia zabytki to gotycki kościół pw. św. Ap. Piotra i Pawła, barokowy kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętegocerkiew prawosławna pw. Św. Piotra i Pawła, pozostałości murów obronnych z Wysoką Bramą, oranżeria bp. Krasickiego oraz cmentarz założony na terenie dawnych ogrodów biskupich.

Burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego jest Jacek Wiśniowski.